Idea

Czym są Wygrywanki?

Wygrywanki to krótkie, graficzne zapiski melodii, opracowane tak, by dosłownie każdy mógł z nich korzystać.

  • Przystępne bez względu na wiek i wykształcenie (mniej więcej już od 4. roku życia)
  • Ogólnorozwojowe – uruchamiają jednoczesne współdziałanie zmysłów wzroku i słuchu oraz dotykową percepcję kształtów i odległości.
  • Integracyjne – Mama – Tata – Dziecko. Rodzice lub dziadkowie mogą aktywnie towarzyszyć dziecku podczas nauki, gdyż Wygrywanki są od razu w pełni zrozumiałe i wykonalne dla każdego, a nie tylko dla nauczycieli.
  • Powszechne – chcemy dać możliwość każdemu, nie tylko uczniom szkół muzycznych.
  • Skuteczne – umiesz zagrać, zanim zdążysz się zmęczyć lub znudzić.

Wygrywanki to efekt naszych doświadczeń w pracy z dziećmi i młodzieżą oraz odpowiedź na zapotrzebowanie społeczne w dziedzinie muzyki. Zapotrzebowanie, którego owocem jest graficzny – intuicyjny sposób przedstawiania melodii, dostosowany do możliwości najmłodszych oraz dorosłych amatorów gry.

Wygrywanki to metoda beznutowa, ale w nieco innym – nowatorskim ujęciu. Czyli w postaci naprawdę beznutowych materiałów do samodzielnego odczytywania przez grających, a nie jako opracowania nutowe dla nauczycieli, którzy na podstawie nut demonstrują uczniom melodie do powtarzania za nauczycielem.

Wygrywanki to także nowe spojrzenie na udział muzyki w życiu człowieka oraz w rozwoju najmłodszych. Spojrzenie nowe, choć jednocześnie bardzo stare, lecz może nieco zapomniane. Czyli w dużym skrócie – proste, spontaniczne wykonawstwo o walorach rozrywkowych i ogólnorozwojowych.

Wygrywanki nawiązują do Chopinowskiej metodyki fortepianowej, wykorzystującej czarne klawisze od samego początku nauki.

Więcej szczegółów w Przewodniku oraz w zakładce: Pytania (FAQ).

 

 

 

Komentowanie jest wyłączone.